Zbieramy książki dla potrzebujących dzieci

image

Książki kształtują osobowość i wyobraźnię, uwrażliwiają i poprawiają nastrój. Czytanie książek pomaga na chwilę uciec od codziennych trosk i przenieść się do świata fantazji, co jest szczególnie potrzebne cierpiącym dzieciom przebywającym w szpitalach czy domach dziecka. To z myślą o nich prowadzona jest coroczna akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”. Dołączyła do niej również nasza galeria handlowa!

Do końca stycznia 2020 roku w pasażu galerii będzie stał specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników – bajki, opowiadania, wierszyki oraz albumy. Wszystkie trafią do potrzebujących dzieci, wprowadzając w ich życie odrobinę radości.

Egzemplarze zebrane w trakcie ogólnopolskiej zbiórki książek zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury.

Zachęcamy do dołączenia do akcji!

WIĘCEJ WYDARZEŃ